fbpx

Papież wściekły! Odwołał spotkania i wezwał polskich hierarchów “w trybie pilnym”


2 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Franciszek wzywa polskich biskupów do Watykanu w “trybie pilnym”. Przesunięto przyjazdy innych gości tak, by papież mógł poświęcić czas dla polskiej hierarchii.

Rozmówcy “Rzeczpospolitej” wskazują na to, że wiadomość o przyjeździe polskich hierarchów pojawiła się po spotkaniu pomiędzy Franciszkiem a nuncjuszem apostolskim w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio.

Nuncjusz miał sam prosić o spotkanie z papieżem. “Rzeczpospolita” powołuje się na urzędnika z Sekretariatu Stanu, według którego “abp Pennacchio miał przedstawić Franciszkowi krytyczny obraz sytuacji Kościoła w Polsce”. To właśnie po tym spotkaniu zdecydowano o zaproszeniu polskich biskupów – podaje gazeta.

Episkopat Polski podał oficjalny komunikat o planowanej wizycie w Watykanie 14 maja.

“Na przełomie września i października br. biskupi polscy udadzą się do Watykanu z wizytą ‘ad limina Apostolorum’ (dosł.: do progów Apostołów). W związku z trudną do przewidzenia sytuacją sanitarną nie jest jeszcze znana konkretna data wizyty. Zostanie ona ustalona i podana do wiadomości w terminie późniejszym” – czytamy na stronie internetowej.

Według “Rzeczpospolitej” biskupi dostali na przygotowanie sprawozdań czas do końca czerwca, a do tej pory mieli na to pół roku. Skąd ten pośpiech? Informator dziennika wskazuje na to, że “do Watykanu napływa coraz więcej zgłoszeń, wskazujących na zaniedbania waszych biskupów przy wyjaśnianiu spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich przez część duchownych”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
7
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
16
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
voytus
voytus
2 lat temu

Nareszcie. W końcu to ustrój monarchii absolutnej, więc dziwił mnie brak reakcji do tej pory.

kruk krukowi....
kruk krukowi....
2 lat temu

w trybie pilnym…nie wiadomo kiedy ,może za rok? wszystko to gra pozorów ! nie bądźmy naiwni !