fbpx

Radosław Sikorski: “Nie daruję jeżeli coś się stanie Romanowi Giertychowi”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Radosław Sikorski wiąże objecie przez Jarosława Kaczyńskiego nadzoru nad służbami specjalnymi z aresztowaniem Romana Giertycha. Obciążył Ziobrę i Kaczyńskiego tym co w tej chwili dzieje się ze zdrowiem Giertycha.

Czynię Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro osobiście odpowiedzialnymi za zdrowie i życie mecenasa Giertycha. – podkreślił Radosław Sikorski

Jednocześnie przypomniał tragiczne zdarzenie związane z samobójstwem Barbary Blidy. Zarzucił rządzącym nieuzasadnione pokazówki związane z aresztowaniami publicznie znanych osób.

Radosław Sikorski przekonywał, że powołanie Kaczyńskiego kilka dni temu na funkcję umożliwiającą mu kontrolowanie służ specjalnych ma bezpośredni związek z dzisiejszymi wydarzeniami. Twierdzi że jest to wynik wspólnych ustaleń obozu władzy. Zatrzymanie Romana Giertycha ma być dopiero początkiem eskalacji prześladowania opozycji, którą Kaczyński założył sobie jako priorytet drugiej kadencji PiS. Zwrócił również uwagę na ostatni wywiad Kaczyńskiego z którego wynika, że jest on skłonny nawet poświecić członkostwo Polski w unii Europejskiej w imię uniknięcia odpowiedzialności.

Dla Kaczyńskiego jego bezkarność w sprawach Goldfingera jest ważniejsza niż to żeby Polska była praworządna, żeby polska miała dobrą reputacje i żeby dostała pieniądze z unii Europejskiej. Wiec Kaczyński po to żeby zachować siebie na wolności, oraz władzę jest gotowy wyprowadzić nas z Unii Europejskiej – twierdzi Radosław Sikorski

Czytaj również Radosław Sikorski odmówił zapłacenia abonamentu RTV powołując się na m.in. klauzulę sumienia.

Na koniec Radosław Sikorski wymienił cele jakie miał do osiągnięcia Kaczyński, przez zatrzymanie mec Giertycha. Twierdził, że w planie było utrudnienie walki z Czarneckim, który ujawnił korupcje w Komisji Nadzoru Finansowego, skandaliczne nieprzygotowanie rządu na drugą fale zakażeń na koronawirusa, wywołanie strachu wśród środowisk prawniczych, oraz znalezienie jakiś dokumentów w mieszkaniu i kancelarii Giertycha.

Na koniec Radosław Sikorski zbulwersowany tym co się dziś stało i w jaki sposób dokonano zatrzymania Romana Giertych powiedział:

“Cały sercem jestem z nim i z jego rodziną i uprzedzam że nie daruję jeśli mu się coś stanie”

Czytaj również: Żona Sikorskiego Anne Appelbaum wątpi w zakażenie Trumpa, “kłamał wielokrotnie..”

Czytaj również Sikorski bardzo ostro o przyszłym ministrze edukacji “…nieuk i cham …”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments