fbpx

Senator twierdzi, że w Polsce nie ma ubogich ludzi


3 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wzrost cen energii sprawił, że mieszkance Polanowa, pani Marii, po opłaceniu rachunku zostanie na życie 10 zł na dzień. O sprawę był pytany senator PiS Wojciech Skurkiewicz. – Bądźmy poważni. Nie znam takiej osoby – mówił. – Zapraszam tę panią, niech się ze mną skontaktuje. Ja chętnie jej pomogę – dodał.

W środę “Fakty” TVN informowały o trudnej sytuacji mieszkańców jednego z osiedli w Polanowie (woj. zachodniopomorskie), którzy dostali nowe rachunki za ogrzewanie. Jedna z nich, wdowa Maria Papierska, otrzymuje 1728 złotych emerytury. Kobieta musi zapłacić 1420 złotych za ogrzewanie. Gdy to zrobi zostanie jej na życie 308 zł, czyli 10 zł na dzień.

Polityk PiS: Bądźmy poważni

W czwartek o sprawę pani Marii był pytany wiceminister obrony i senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz. – Polacy dostają takie rachunki, że niektórzy mówią, że będą mieli 10 zł na dzień do przeżycia – zauważyła reporterka TVN24 Agata Adamek.

– Bądźmy poważni. Nie znam takiej osoby. Proszę mi przedstawić taką osobę, to chętnie się z taką osobą spotkam, która mówi w ten sposób, że będzie miała 10 zł miesięcznie na przeżycie – odpowiedział senator.

Dziennikarka wskazała, że czynsz pani Marii wzrósł dwukrotnie. Nie przekonało to senatora, który odparł: “mówmy o rzeczach realnych”. Na uwagę, że chodzi o konkretną osobę, która wypowiedziała się w materiale “Faktów” TVN, senator PiS zaprosił panią Marię do kontaktu. – Ja chętnie jej pomogę. Chętnie jej udzielę wsparcia, również ze swojego uposażenia, jeżeli jest w tak dramatycznej sytuacji – dodał.

Skurkiewicz stwierdził też, że “dzisiaj rząd podejmuje szereg działań”. – Jak pani przeanalizuje te działania, które są podejmowane od szeregu miesięcy, antyinflacyjne, wsparcia na przykład dla tych, którzy ogrzewają domy przy pomocy gazu, te obniżki, które były, środki finansowe, które rząd zaangażował – wskazywał.

– Teraz mamy trzy tysiące złotych dla tych, którzy opalają węglem. Za chwilę będzie zmiana w przepisach antyinflacyjnych związanych na przykład z innymi energetycznymi walorami, które związane są z ogrzewaniem mieszkań, domów, również innych instalacji – mówił.

Senator dodał też, że “będzie to za chwilę przygotowane i będziemy dalej realizować pomoc dla społeczeństwa”. – Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna – zakończył.

Źródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

właśnie pokazałeś jak jesteś poważny skurkiewicz totalna błazenada na poziomie ziobrzystów i pissesmanów

Głosujesz na PIS jesteś katem
Głosujesz na PIS jesteś katem
1 rok temu

Już tłumaczę w jakich warunkach się wychowałem w PRL od dziecka. Bardzo dobrze zapamiętałem głód i zimno brak ciepłej wody. Pobudka na dzień dobry w domu zimno, szkoła zimno, w pracy omal nie zamarzłem. Gdzie by się nie pracowało standardem było zimno. Szkoła koszmar zimą, dom i praca podobnie. Owszem palono ale z wielkim bólem węgla i drzewa nie starczało nam na całą zimę. Zimno zimno i jeszcze raz zimno i niedobór jedzenia to są doswiadczenia które towarzyszyły mi przez kilka dekad życia w Polsce. Jak dziś czytam i słyszę co się dzieje to budzi się we mnie nienawiść do… Czytaj więcej »

europ
europ
1 rok temu

on się zdziwił że w polscę są biedni bo był przekonany że całą biedotę pisiory wymordowali przez tak zwaną pandemię Covid 19