fbpx

Tak wyglądają inwestycje w więziennictwie za Jakiego. “Praca dla więźniów” a pieniądze dla kolesi? Ile to mogło kosztować ?


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

raca dla więźniów czy pieniądze dla kolesi. Banaś składa doniesienia w związku z wykryciem przez NIK nieprawidłowości. Na tapecie program za który odpowiedzialny był Partyk Jaki.

Za to cudeńko zapłacono 370 tys. zł. Rzeczoznawca ocenił, że maksymalnie jest to warte ok. 65 tys. zł. Patryk Jaki chwalił program “praca dla więźniów”

Twitter

Marian Banaś jak donoszą media złożył 15 doniesień do prokuratury. Wśród nich maja być doniesienia o niegospodarności w sztandarowym projekcie Patryka Jakiego.

Jaki nie popierał Banasia i doczekał się odpowiedzi. NIK ostro o sztandarowym programie Jakiego “Praca dla więźniów” Będą nawet zawiadomienia do prokuratury.

Z ustaleń dziennikarzy RMF w raporcie NIK znajdzie się bardzo krytyczna ocena części inwestycji związanych z wdrażaniem programu.

Ze strony NIK

W zakładach karnych miały powstać hale produkcyjne, dzięki temu więźniowie mieli pracować i zdobywać nowe umiejętności. Niestety doszło do nieprawidłowości w przetargach na te inwestycje. Z ustaleń dziennikarzy RMF wynika, że w raporcie są zawiadomienia do prokuratury.

– Zarzuty NIK (…) mogą być działaniem odwetowym ze strony Mariana Banasia. Mamy dziś nadzwyczajną sytuację wokół NIK i jej prezesa, a takie działanie, kiedy wyciągany jest raport, który powstał już jakiś czas temu i był omawiany, a dopiero dziś służy do stawiania ostrych zarzutów i składania zawiadomienia do prokuratury, każe mi domniemywać, że jest to próba odwrócenia uwagi od problemów, które ma prezes NIK – żalił się w państwowym Sasin.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments