fbpx

Węgiel z Kolumbii płynie do Polski. NSZZ Solidarność milczy. Prezydent milczy, czyli wszystko ok.


Twitter
Subksrybuj nas na Google News

Nie było delegacji rządowej która parę dni temu witała transportowiec z maseczkami dla lekarzy. Do gdański Portu Północnego przycumował największy masowiec, jaki został obsłużony w polskim porcie – Agia Trias o nośności 185 820 ton. Przywiózł węgiel z Kolumbii. Dlaczego nie widać braw i kwiatów ?

Nikt z rządu się nie pofatygował, nikt nie zrobił konferencji prasowej z gigantycznym statkiem w tle.

Ten transport rząd PiS wolałby przemilczeć. Gdy w Warszawie wylądował rekordowo duży samolot, premier Mateusz Morawiecki z dumą zorganizował konferencję prasową na płycie lotniska. Węgiel ten kupiła kontrolowana przez Skarb Państwa spółka PGE

Nieopłacalne wydobycie ? Kopalnie utrzymywane tylko aby uciszyć związki zawodowe?

Część kopalń prawdopodobnie zostanie zlikwidowana. Nie mamy w rodzimym sektorze wydobywczym problemów, poza górnictwem węgla kamiennego. Nie ma większych problemów z górnikami miedzi, srebra, gazu, nawet węgla brunatnego. Węgla kamiennego nie potrafimy już po prostu tanio i konkurencyjnie wydobywać – uważa Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, ekonomista.

W górnictwie węgla kamiennego w Polsce, czas związków zawodowych powoli dobiega końca. Zbliżające się wybory prezydenckie to prawdopodobnie ostatni moment, kiedy górnicze związki zawodowe będą mogły jeszcze coś większego wywalczyć.

Związki związków z władzą. Wszędzie rządzi kasa.

Związek zawodowy “Jedność” piętnuje powiązania między władzami spółek górniczych a związkowymi liderami. Sprawę nagłośnił Superwizjer TVN. Liderzy dużych związków na kopalniach są jednocześnie we władzach prywatnych firm, które otrzymują od spółek górniczych pieniądze za świadczone usługi. W tych powiązaniach i sprzecznych interesach, według związku Jedność, może się zgubić interes zwykłego górnika.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Marchlik
3 lat temu

😮

Jarosław K
Jarosław K
3 lat temu

zomowiec to pewnie z kacperkiem baraszkuje

Kaszuby
Kaszuby
3 lat temu

Świeży koksik wkoncu przypłynął ????

Hgh
Hgh
3 lat temu

A co to za różnica jeśli się nie opłaca wydobywać to nie rozumiem autora. Prawda jest taka żeby nie PiS to już dawno inny rzad czy prezydent zamknął by kopalnie. Ważne że jest 500+ które za granicą już dawno było a tu wielki szum że 500+. W końcu jest porządny rząd

anasjaon
anasjaon
3 lat temu

A może znowu ten węgiel wcale nie do polski tylko my rozładowujemy .

Klara
Klara
3 lat temu

Witam. No brednie za bredniami. Ja pracuje w Gdańsku i proszę nie Kłamać ludzi.!!!! Proszę pokazać zdjęcia !!! Bo to akurat nie jest z Polski !!! Dno normalnie.

Borys
Borys
Odpowiedź do  Klara
3 lat temu

Może Pani coś więcej powiedzieć w tym temacie ?

andrzej
andrzej
3 lat temu

bo tylko zarząd związków wiedział o tym..nie górnicy…
i tak to funkcjonuje do dziś i dalej

Eugeniusz
Eugeniusz
3 lat temu

i lemingi się podniecają… a płynie węgiel, który nie jest wydobywany w Polsce – antracyt. Do czego służy ten rodzaj węgla poszukajcie sobie na internecie.

Pan się nie boi
Pan się nie boi
3 lat temu

Podburzanie Polek i Polaków ciąg dalszy. Akurat tym transportem był sprowadzany ANTRACYT. A jak ktoś będzie się doszukiwał, a z Rosji? Z Rosji jest ściagany bo to są konsekwencje polityki jaką prowadził premier Waldemar Pawlak. Wiadomości pisane na tym portalu są żenujące nie oparte na faktach.