fbpx

Zybertowicz zamienił Nowy Ład na program Usterka Plus? Program Morawieckiego obiektem żartów nawet w PiS


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Prof. Zybertowicz rozbawił gości programu Kawa na Ławę. Polski Ład posada jedynie usterki. Nie minęło nawet pół roku, a w Polsce zapowiada się już trzeci równoległy system podatkowy.

Biura rachunkowe i doradcy podatkowi w Polsce nie mogą w Polsce narzekać na brak zleceń. Mamy koniec kwietnia i trzeci raz sztandarowy program PiS jest całkowicie zmieniany. Minister Soboń usprawiedliwia się na konferencjach prasowych, twierdząc że zmiany wynikają z konsultacji, Morawiecki mi wtóruje i potwierdza – tak wycofajmy tą niechciana ulgę dla średnich bo nikt jej nie chce itd itd.

Dziesiątki milionów wydanych na kampanie

Według różnych źródeł na kampanie wydano od 40 do 70 milionów złotych. Za czasów PiS trudno uzyskać dane bo wszystko objęte jest tajemnicą. Program miał wprowadzić w życie minister finansów ale z powodu dziur w ustawach musiał podać się do dymisji. Kościński na swoim stanowisku wytrwał aż 815 dni. W związku z szeregiem ulg pensje miały być wyższe, ale już od nowego roku okazało się że pracownicy budżetówki miedzi innymi nauczyciele dostawali po kilkaset z złotych mniej.

Jarosław Kaczyński mówił, że “trzeba wyciągnąć wnioski”. Zbigniew Ziobro powiedział natomiast w “Rzeczpospolitej”, że jest “zaskoczony” jego efektami — i przypomniał, że był to “sztandarowy program premiera Morawieckiego”. Do końca nie wiadomo kto jest autorem tego bubla, przerzucanego z rąk do rąk jak gorący kartofel. Na giełdzie nazwisk pojawiły się nazwiska wiceministrów Piotra Patkowskiego i Jana Sarnowskiego. Obydwaj to młodzi niedoświadczeni trzydziestolatkowie, swoje kariery zrobili po dojściu PiS do władzy. To zadziwiające, że tak ważny program mógł być powierzony tak niedoświadczonym osobom.

Nowy Ład – program usterek

Redaktor Piasecki w programie “Kawa na ławę” twierdził, że prof. Zybertowicz zarzucał mu czarnowidztwo gdy ten wymieniał wady wchodzącego wówczas Nowego Ładu. Przepowiadana klęska spełniła się z nawiązką. Dziś już mamy trzecie podejście do najważniejszej reformy przeprowadzanej przez PiS. Nikt nie daje gwarancji, że to jest ostatnia próba. Dziś w tej sprawie o ponowną opinię jeszcze raz został poproszony prof. Zybertowicz doradca prezydenta Dudy.

Wtedy nie doceniłem liczby usterek jakie w tym systemie były zawarte powiedział Zybertowicz.

Doradca prezydenta chcąc jak najdelikatniej skomentować fiasko najważniejszego programu w PiS wywołał śmiech wśród zaproszonych gości. Kolejne tłumaczenia dolały tylko oliwy do śmiejących sie gości.

Te usterki zostały rozpoznane i teraz są naprawiane – dodał doradca prezydenta.

Za naprawianie programu uznał całkowitą trzecia już jego zmianę. Reakcja gości była do przewidzenia, wszyscy wybuchnęli śmiechem. To jest taki śmiech przez łzy bo złych konsekwencji tej nieudolnej polityki jest cała masa. To nie tylko chodzi o to ile ktoś zapłaci podatków na koniec miesiąca czy na koniec roku. Branżowa praca ekonomiczna polska i zagraniczna nie zostawia na rządzących suchej nitki. To kolejny czynnik, który biorą pod uwagę inwestorzy przy tworzeniu nowych miejsc pracy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polska PIS w konwulsjach agonii
Polska PIS w konwulsjach agonii
1 rok temu

Polski Ład to jakaś kpina widać to np. w sklepach tarcza Morawieckiego 0 VAT a cena dwa razy wyższa. Ostatnio produkty znikają nie tylko ze sklepów ale i marketów. Przyczyną jest drożyzna która winduje ceny trzy razy wyższe. Takie jest wyjaśnienie sprzedawców. Po prostu nie zarobią a ludzie nie kupią. Drożyzna oznacza wycofywanie podstawowych towarów czyli istnieje czarny scenariusz powtórki z komuny PRL. W konsekwencji rząd przegra wybory i zostanie wybrany rząd kryzysowy z prezydentem mundurowym. I tak oto Polska zmierza do dyktatury lub reżimu. Niestety to klasyka ponieważ wszędzie gdzie USA konfliktuje się z Rosją odbija się to niekorzystnie… Czytaj więcej »