fbpx

Paweł Kukiz wściekły. Muzyk żali się, że Kaczyński go oszukał


3 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od środy zawieszam głosowanie wspólnie z PiS w Sejmie – powiedział PAP przed trzydniowym posiedzeniem sejmu Paweł Kukiz. Lider koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia podkreślił, że w sprawie dobrych ustaw, które będzie popierała również opozycja, będzie głosował “za”.

Paweł Kukiz został zapytany o tę deklarację przez Polską Agencję Prasową.

– Od tego posiedzenia Sejmu (pierwszego październikowego – red.) zawieszam głosowanie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju – zadeklarował lider Kukiz’15. – Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że będę robił absolutnie na przekór – dodał.

– W tych zasadniczych głosowaniach, gdzie PiS zależy na naszych głosach, bo reszta parlamentarzystów nie chce za tym głosować, to ja również nie będę głosować, bo nie ma jeszcze uchwalonych sędziów pokoju – wskazał Paweł Kukiz.

Muzyk przypomniał, że do tej pory Prawo i Sprawiedliwość wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań, a dzięki zawartej w ubiegłym roku umowy między jego formacją a ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę w Koszalinie, że w kwestii sądów pokoju są ogromne kłopoty o charakterze legislacyjnym; ja to popieram ze względu na umowę z Pawłem Kukizem, ale mam pewne wątpliwości. Przygotowywana jest potrzebna do tego zmiana spłaszczająca strukturę sądów powszechnych – mówił.

W wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie dla Radia Szczecin Kaczyński pytany, czy kwestia sędziów pokoju będzie realizowana jeszcze w tej kadencji, odpowiedział, że tak.

– Mamy takie zobowiązania wobec naszego niewielkiego sojusznika – przyznał. Powtórzył, że instytucji sędziów pokoju nie da się wprowadzić “bez spłaszczenia systemu sądowego”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
11 miesięcy temu

nie dosyć że się zeszmacił to jeszcze zgłupiał

Piotr M.
Piotr M.
11 miesięcy temu

Niech pójdą za stodołę na solo i będzie spokój.

Kukiz Kaczyński ma cię w głębokim poważaniu
Kukiz Kaczyński ma cię w głębokim poważaniu
11 miesięcy temu

Za późno Kukiz ty śpiochu przez ciebie Morawiecki nie podał się do dymisji. Zdradziłeś Polaków którzy wg statystyk mają dość bredni cwaniactwa i propagandy Morawieckiego. Cwaniaczka bankiera który z zimną krwią wydał wyrok na setki tysięcy rodaków, a wcześniej im obiecywał szczególną opiekę i ochronę słowem bezpieczeństwo. Do kur..y nę…dzy nie chcemy tego gnoja widzieć ani słyszeć. Kukiz sprzeprzyłeś sprawę a teraz idź napij się wódki z Morawieckim nie zapomnij o miejsce w Spółce Skarbu Państwa dla siebie i rodziny.